Почетна Технологија ПРЕТПЛАДНЕ СОНЧЕВО, ПОПЛАДНЕ ОБЛАЧНО Услови за пороен дожд на некои места

ПРЕТПЛАДНЕ СОНЧЕВО, ПОПЛАДНЕ ОБЛАЧНО Услови за пороен дожд на некои места

од nenad
1 минути читај за




Времето утре претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне наместа ќе има зголемена облачност со краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

   

Во Скопје сончево со умерена, а попладне со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи од 5 до 11 степени, а максималната од 15 до 26 степени. Во Скопје од 9 до 24 степени.



ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING