Почетна Убавина и здравје Поплавената куќата на Гоца Тржан! Хаос во домот, мебелот плива во вода, пејачката се пушти во акција! (ФОТО)

Поплавената куќата на Гоца Тржан! Хаос во домот, мебелот плива во вода, пејачката се пушти во акција! (ФОТО)

од nenad
1 минути читај за

Пејачката и нејзиниот сопруг се обидуваат да ги санираат штетите во домот предизвикани од невиденото невреме кое синоќа го зафати главниот град на Србија…

Пејачката Гоца Тржан од 2015 година е во брак со тапанарот Радомир Раша Новаковиќ. Пред неколку години успеаја да направат вистински рај од своето домо во белградската населба Миљаковац.

Србија синоќа ја зафати силно невреме, а домот на пејачката и нејзиниот сопруг беше поплавен. На Гоца и Раша не им преостана ништо друго освен да грабнат џогери и пешкири и да се обидат да ја соберат водата.

Целиот хаос Раша го сподели на својот Инстаграм профил.

Поврзани објави

Добро би ни дошол уред за испумпување на вода“ – рече Раша и продолжи да собира вода.

Белград вчера беше погоден од невидени поплави, а поради обилните врнежи под вода беше најголемиот дел од главниот град на Србија.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING