Почетна Убавина и здравје Пејачот од Ѕвездите на Гранд доби син, му дадоа име со моќно значење, а еве и зошто (ФОТО)

Пејачот од Ѕвездите на Гранд доби син, му дадоа име со моќно значење, а еве и зошто (ФОТО)

од nenad
2 минути читај за

Честитки од сите страни!


Сопругата на поранешниот учесник на музичкото натпреварување и најпознатиот месар, како што го нарекуваа кога беше во шоуто, се породи и на свет донесе преслатко момче.

Пејачот и поранешен учесник во Ѕвездите на Гранд, Радован Шофранац доби син на кој пресреќните родители му дадоа моќно име.

Сопругата на поранешниот учесник на музичкото натпреварување и најпознатиот месар, како што го нарекуваа кога беше во шоуто, се породи и на свет донесе преслатко момче.

Пејачот од Риека и неговата поубава половина го нарекоа својот син Нико, што значи победа, но и заштитник на децата.

Радован Шофранац пред две години се заколна на вечна љубов со Сара Грбац.


Поврзани објави

Судбоносното „да“ го кажале во кругот на најблиските пријатели, по што направиле свадбена прослава во ресторан во Риека.

Инаку, Радован се прослави со учеството во Ѕвездите на Гранд и беше еден од првите учесници од Хрватска во ова шоу. Освен со гласот, публиката ја освои и со својата неверојатна харизма.

Фото: социјални мрежи
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING