Почетна Економија Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може, изјави министерот Тошковски

Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може, изјави министерот Тошковски

од nenad
1 минути читај за

– Во текот на денешниот ден добивме информација од Секторот за меѓународна полициска соработка дека е одобрена екстрадицијата за предметното лице, со тоа што нашите полициски службеници се во комуникација со турските колеги и се очекува во наредниот период да утврдат се што е потребно од аспект предметното лице кое е прогон од страна на Обвинителството на РМ, да биде изнесено пред лицето на правда – изјави Тошковски.

   

На прашање дали има конкретен рок кога треба да се испорача Палевски, тој рече дека нема конкретен рок, но дека Палевски ќе биде екстрадиран најбрзо што може во земјава.Министерството за правда денеска соопшти дека е добиено официјално известување дека екстрадицијата на Љупчо Палевски е дозволена.Палевски е првоосомничен за две кривични дела „грабнување“ и „убиство на свиреп начин“ на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING