Почетна Економија Официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател

Официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател

од nenad
2 минути читај за

12/05/2024
ВЕСТИ, ЛОКАЛНО


Во Кабинетот на претседателот, денеска ќе се одржи официјална церемонија на примопредавање на функцијата Претседател со највисоки државни и воени почести.

По свечената церемонија, соопштија од кабинетот на Претседателот на државата,  новоизбраната претседателка Гордана Силјановска Давкова и претседателот Стево Пендаровски ќе остварат тет-а-тет средба.

цр/Фото: МИА архива .

Извор: МИА


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING