Почетна Македонија Осуденик од затворот во Идризово ноќеска починал на Комплекс клиники „Мајка Тереза“

Осуденик од затворот во Идризово ноќеска починал на Комплекс клиники „Мајка Тереза“

од nenad
1 минути читај за
Во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје починал осуденикот И.А.(65) од Тетово, кој издржувал казна затвор во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, а кој претходно бил донесен со влошена здравствена состојба.Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен ноќеска, во 02.30 часот по полноќ во СВР Скопје.
По насока на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING