Почетна Убавина и здравје Овие луѓе го надминале стравот од неизвесност и дале отказ од работата што ја мразат

Овие луѓе го надминале стравот од неизвесност и дале отказ од работата што ја мразат

од nenad
2 минути читај за

Сите имаме свои причини зошто можеби се чувствуваме заглавено, но некои луѓе се доволно храбри да направат промена. Во продолжение, погледнете неколку вакви луѓе кои можеби ќе ве инспирираат и вие да го направите она што отсекогаш сте го сакале.

Дадов отказ во сабота, момчето ме напушти во недела, одлично поминав на испитот во понеделник, ја добив работата што ја сакам во вторник, го исплатив долгот во среда и го поминав денот на плажа со моето куче. Беше добра недела.“

По 5 години работење во смена од 4 наутро, денес дадов отказ и ќе почнам со новата работа (од 8 до 16) за 4 недели! Се чувствувам неверојатно!“

Дадов отказ за да станам професионален шетач на кучиња. Не жалам… Ова е Зевс!“

Пред 11 месеци дадов отказ, продадов сè што имам и го напуштив Сиетл за да пловам ширум светот.“

Дадов отказ, купив комбе и возев од Флорида до Јута. Се расипа, купив друго возило и стигнав на Burning Man точно навреме. Еве неколку фотографии.“

Ова е денот кога дадов отказ од последната работа во продавница.“

Дадов отказ од работата (која беше ужасно здодевна) и сега сликам!“


Поврзани објави

Решив да дадам отказ од работата после 6 години и да се преселам настрана од семејството и пријателите и да ја следам својата страст за фотографија. Ова е една од моите омилени фотографии.“

Пред една година дадов отказ за да пловам низ светот со мал брод. Не е секогаш лесно, но си има свои моменти.“

Дадов отказ откако ми рекоа да се качам на оваа скала. 9 евра на час за вадење боја не вредат скршен врат.“

Дадов отказ пред 60 дена. Започнав мој бизнис. Ги спакував 4-те деца и се преселив далеку од животот со стрес и депресија. Оваа фотографија е мојата нова среќа. Дом со двор. Едноставни нешта.“

Ова утро додека возев на работа помислив дека времето е совршено за ден на плажа. После години несреќна кариера и анксиозност, дадов отказ кога стигнав во канцеларијата и еве ме на плажата! Најдобриот ден од мојот живот.“

Мајка ми даде отказ од работата што ја мразеше повеќе од една година и реши да го однесе нејзиното омилено куче во паркот за да прослават.“

Дадов отказ, продадов сè, купив брод и пловев од САД до Патагонија во Чиле.“

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING