Почетна Убавина и здравје ОВА е „тајното оружје“ на секој знак од зодијакот – Убавина и здравје

ОВА е „тајното оружје“ на секој знак од зодијакот – Убавина и здравје

од nenad
3 минути читај за

Секој има нешто што ги прави посебни и привлечни. Некој е добар за разговор, некој има добар изглед, а некои едноставно го имаат „тоа нешто“ што ги привлекува сите луѓе околу нив.

А што всушност е тоа и кое е вашето тајно оружје, ни открива хороскопот…

Овен
Самоуверени сте и силни и секогаш го добивате она што го сакате. Повеќето луѓе ве привлекуваат вашата автономија и независност. Сепак, тука е и вашата главна карактеристика – вие сте борец во душата, вие сте упорни и истрајни во се. Се борите за вашето место и секогаш притискате до целта.

Бик
Луѓето со овој знак постојано се во центарот на вниманието. Друштвени сте и комуникативни и луѓето сакаат да разговараат со вас. Имате одговор за се и сакате да го кажувате своето мислење. Секој со кој се дружите, или само што се среќавате, сака да ве држи блиску, додека на сите им посветувате доволно внимание, за никој да не се чувствува помалку важен.

Близнаци
Претежно сте срамежливи и резервирани, а токму тоа ги привлекува сите. Вие сте скромни и резервирани, а луѓето го ценат тоа. Не им се отворате премногу на другите луѓе, а тоа ги интригира и ги привлекува уште повеќе да дознаат нешто за вас, затоа што е поинтересно да запознавате некоја личност постепено, отколку кога ќе дознаете сè за неа во едно ден.

Рак
Едноставно зрачите со нежност и топлина и тоа е она што ги привлекува луѓето кон вас. Полни сте со доблест и добронамерни, а имате и нежна природа – а кој друг може да одолее на тоа?

Лав
Зрачите со доверба и сигурност, одговорни сте и се однесувате како некој на кој можете да му верувате цел живот. Вие сте доминантни во секоја работа и ситуација, а тоа не поминува незабележано.

Поврзани објави

Девица
Вие сте многу зборливи и можете да купите секого со зборови. Ако некој не ве видел, туку само ве слушал, веднаш би се заљубил во вас, бидејќи вашите зборови функционираат како хипноза. Не постои човек кој ќе ви каже не.

Терезија
Се вели дека Терезијата е најповолниот знак во Зодијакот. Полни сте со шарм, добрина и убавина што ги привлекува сите по ред. Не постои личност која не би ве измерила од глава до пети кога ќе ве види.

Скорпија
Вие сте „сексот во одење“ кој ги привлекува сите, и мажи и жени. Страста едноставно избива од вас и никој не може да ви одолее, а енергијата со која зрачите е преголема и луѓето се држат до вас како магнет.

Стрелец
Само затоа што вашиот знак се смета за најсреќен не значи дека само чекате да имате среќа и да бидете заведени. Бидејќи сте спонтани, знаете како да ги возбудите луѓето околу вас. Кој не сака да биде со личност која е подготвена да проба се и која е бестрашна.

Јарец
Вие сте духовити и знаете како да ги расположите сите околу вас. Вие сте подобри дури и од алкохолот! Не треба да ве потсетуваме колку сите сакаат да бидат во врска со вас или само во ваше друштво, вие сте некој кој знае да ги расположи луѓето и во најтажните ситуации…

Водолија
Вашето однесување е слатко – секси и ги тера луѓето да сакаат постојано да бидат со вас. Знаете како да постапите според ситуацијата и да го кажете вистинскиот збор во вистинско време. Токму затоа сите ве посакуваат.

Риба
Мистериозни сте и малку темни, што привлекува многу луѓе околу вас кои ве сметаат за многу привлечни. Луѓето кои се помрачни и помистериозни отсекогаш биле попривлечни и поинтересни, па вие имате моќ да им се допаднете речиси на сите.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING