Почетна Убавина и здравје Ова е познатнароден лек – ставете го во папокот и спасете го вашето здравје

Ова е познатнароден лек – ставете го во папокот и спасете го вашето здравје

од nenad
1 минути читај за

Ова е веројатно еден од најделотворните начини во народната медицина кога се работи за отстранување на болките. Тоа е супер едноставен трик и не бара никакви посебни напори.

Се што треба да сторите е да потопите малку памук во 50 постотен алкохол и да го ставите во папокот!

Ова клучно лечење ќе ви помогне да ги олесните болките и ќе го опушти вашето тело.

Оваа метода често се користи во лечење на воспаление на мускули, грип или настинка и е многу подобра опција од конвенционалните лекови.

Следен пат кога ќе фатите настинка или грип, само потопете малку памук во алкохол, нежно истиснете го вишокот и ставете го во папокот. Осигурајте се да не испадне така што ќе искористите поголем фластер, или едноставно покријте со крпа или најлон.

На ист начин користете го овој трик за ублажување на менструалните болки, само легнете и нежно притиснете го памукот со своите раце.

За ублажување на болката во стомакот или морска болест користете ја истата метода, но овој пат додадете и малку сол на памукот и ставете го во папокот.

Извор: прес24

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING