Почетна Убавина и здравје Ни парите не и помагаат на жена која не знае да се облекува – 8 модни совети од кралицата на стилот

Ни парите не и помагаат на жена која не знае да се облекува – 8 модни совети од кралицата на стилот

од nenad
1 минути читај за

Карин Ројтфелд е истакната личност во светот на модата, позната по својот беспрекорен стил и влијателна работа како поранешна уредничка на француското издание на магазинот „Вог“.

Нејзините модни совети не се само насоки за тоа како да изгледате добро, туку и како да го пронајдете вашиот сопствен стил кој ќе биде автентичен и вечно елегантен.

1. Игнорирањето на трендовите е првиот чекор за создавање сопствен стил. Таа ја нагласува важноста да не се купува нешто само затоа што е моментално популарно. Наместо тоа, треба да се потпрете на класични парчиња кои се секогаш во мода. Цветните принтови на панталоните можеби се популарни во моментов, но штом трендот ќе исчезне, повторно ќе бидете во потрага по нова облека. Затоа е клучно да се инвестира во класика која никогаш не излегува од мода.
Текстот продолжува на следната страна

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING