Почетна Убавина и здравје Николас Кејџ снимил 120 филмови, но тој сака сите да погледнат САМО ЕДЕН

Николас Кејџ снимил 120 филмови, но тој сака сите да погледнат САМО ЕДЕН

од nenad
2 минути читај за

Ако се прашувате кој филм со Николас Кејџ треба да го погледнете, самиот актер има предлог. За време на интервјуто за The New Yorker, тој беше запрашан кој од неговите филмови треба да го погледнат сите. Со оглед на тоа што има снимено дури 120 од нив од 1983 година, изборот можеби не е лесен.

Пробивната улога на Кејџ беше во „Девојката од долината“ од 1983 година, тој освои Оскар за „Напуштање на Лас Вегас“, а други значајни улоги беа во „Месечева светлина“ од 1987 година, „Вампирски бакнеж“ од 1988 година, во „Човекот без лице“ од 1995 година и „Адаптација“ од 2002 година.

Поврзани објави

Сепак, Кејџ не спомна ниту еден од тие филмови. Тој ја избра драмата на Мајкл Сарноски „Свиња“ од 2021 година, во која игра фармер на тартуфи кој тргнува во потрага по украдена свиња.

Свиња“ е филм за секого затоа што во одреден момент од нивниот живот ќе им се случи трагедија. Прашање е кога. Тоа е тивок, нежен филм, целосно спротивен од оние во кои играв енергични и екстравагантни ликови. “ објасни тој.

Филмот му донесе на Кејџ некои од најдобрите критики во неговата кариера, со 97 проценти позитивна оценка на Rotten Tomatoes.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING