Почетна Убавина и здравје „Никогаш не сум имала менаџер“ – Убавина и здравје

„Никогаш не сум имала менаџер“ – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Лепа вели дека публиката ја сака, бидејќи секогаш е подготвена да се фотографира и да разговара со обожавателите…

Пејачката Лепа Лукиќ зад себе има кариера долга неколку децении, а нејзините песни сè уште се едни од најголемите хитови на забавите.

Лепа Лукиќ сега откри дека сè во нејзиниот живот се случило спонтано, и дека никогаш немала менаџер кој ќе и помогне во кариерата.

Кога ќе погледнете наназад на вашата долга кариера, на кои моменти се сеќавате како најпосебни?

Не можам да издвојам ниту еден момент. Сè помина природно. Никогаш немав менаџер, никој не ме туркаше. Трчав таму каде што има многу луѓе да ме слушнат и така почна.

Дали е поинаку денес од кога почнавте?

Поврзани објави

Да, во денешно време повеќе гледаат отколку што слушаат. Во мое време, на песните им требаа години за да станат хитови. Публиката ме сака затоа што сум приземјена, секогаш достапна и подготвена да се фотографирам или да разговарам со сите.

Вашиот глас не се променил со текот на годините. Која е тајната?

Не знам. Можам да пеам сега, седејќи, исто како пред 20-30 години. Гласот не се смени. Мислам дека тоа е дар од Бога“ – изјави таа во ТВ емисија.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING