Почетна Убавина и здравје „Не продаваат билети, па лажат дека имале технички проблеми…“ – Убавина и здравје

„Не продаваат билети, па лажат дека имале технички проблеми…“ – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Пејачката откри зошто нејзините колеги ги откажуваат настапите…

Рада Манојловиќ коментира дека многу нејзини колеги и колешки поради слабата продажба на билети се соочуваат со т.н технички проблеми.

Како што истакна некогашната учесничка во Ѕвездите на Гранд, пејачите се срамат да признаат и поради таа причина се вадат на некои работи кои не и се добро познати на публиката, односно користат маркетинг трикови.

Секој пат кога колегите откажуваат настапи, под изговор за технички проблеми – значи незаинтересираност за настапот и слабата продажба на билети си го наплатиле данокот. Не е важно за кој пејач се работи, тоа може да му се случи на секого, но проблемот е што колегите не се искрени“ – изјави Рада.

Поврзани објави

Потоа објасни дека и самата се нашла во слични ситуации.

Да потсетиме, Рада Манојловиќ неодамна привлече големо внимание, кога на социјалната мрежа Инстаграм се појави видео на кое добива толку многу бакшиш што мораше да го собира во чинија.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING