Почетна Убавина и здравје „Не може да ми се обраќа некој што не знае што пее и како изгледа“ – Убавина и здравје

„Не може да ми се обраќа некој што не знае што пее и како изгледа“ – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Пејачката Јелена Карлеуша претходната вечер настапи во Инџија, а по успешниот концерт зборуваше на бројни теми пред насобраните новинари.

Популарната пејачка се осврна на работата на нејзината колешка Теа Таировиќ, а потоа и на неодамнешната поддршка на пејачката Сека Алексиќ.

Јелена по долго време неочекувано ја пофали работата на колешката Таировиќ, го оцени нејзиниот нов албум и ѝ посака среќа на најавениот концерт.

Морам да кажам дека кога е Теа Таировиќ во прашање, од се што се снимаше во меѓувреме, најмногу ми се допаѓа. Морам да ѝ дадам комплименти. Од се што е снимено, најмногу ми има смисла. Мислам дека ќе ја „искине“ белградска арена. Оригинално е, реално… Можеби е бугарски, или турско ориентално, но таа е одлична во тоа. Добро направено! Многу ми се допаѓа – искрена беше Јелена Карлеуша.

Поврзани објави

Сека Алексиќ пак, неодамна ѝ даде јавна поддршка на Јелена на социјалната мрежа Икс. Пејачката во таа прилика го критикуваше Реља Деспотовиќ, попознат како Секси, кој рече дека на Јелена треба да ѝ биде чест да ја сподели сцената со него.

Настрана дали ја сакаш Јелена, но не доаѓа предвид некој балавец да ја прозива неа и изведувачи кои траат повеќе од 20 години. Никој од моите колеги не смее да дозволи некое детиште кое вчера се глупираше да каже „треба да ѝ е чест затоа што ја дели сцената со мене“. Ма, немој, чаша млеко и во кревет! И онака, музиката ти трае како кисела вода – напиша Сека Алексиќ на споменатата социјална мрежа.

Јелена Карлеуша по настапот во Инџија се осврна на оваа поддршка од Алексиќ:

Сека е голема дама. Така колегите го прават тоа повеќе од 20 години, колегијално и праведно. На некој што не постои, на некој што не знаеме што пее и како изгледа, не може да му се обратиме, а камоли да го споредат со некој што постои две-три децении и со некој што има публика. милиони и кариера. Тука малку беа нарушени правилата на играта. Тие деца, тие „јогурт клинци“ треба да сфатат дека ќе траат се додека оваа моја изјава трае… Утре ќе ги нема – беше јасна Карлеуша.

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING