Почетна Убавина и здравје Неда Украден на 73 години изгледа како девојка а ЕВЕ ЈА НЕЈЗИНАТА ТАЈНА

Неда Украден на 73 години изгледа како девојка а ЕВЕ ЈА НЕЈЗИНАТА ТАЈНА

од nenad
2 минути читај за

Сопственичката на безвременските хитови Неда Украден плени со својата убавина и енергија откако се појави на музичка сцена. Покрај тоа што пее феноменално, таа дури и дипломирала на два универзитети, а бројните обврски не ја спречиле ниту на 73 години да изгледа многу подобро од многу нејзини помладите колешки.

Неда со години го одржува убавиот изглед, а сите се изненадени кога ќе чујат колку години има. Сепак, пејачката речиси никогаш не отстапува од својата рутина, без разлика каде се наоѓа.

 

Речиси секое утро со години правам вежби за тело и вежби за дишење. Не одам во теретана, поради мојата работа која вклучува постојано патување, би го изгубила членството во која било. Наместо тоа, каде и да сум, во која хотелска соба и да сум, ставам крпа или јога душек за вежбање  и правам склекови и стомачни петнаесетина минути.

Таа со гордост истакнува дека одолеала на трендот на пластична хирургија, а на неа се‘ е природно!

Сакам медитеранска храна. Овошје, зеленчук, маслиново масло, блитва, зготвена храна… Кралицата на мојата трпеза е раштика/раштан, јас го сакам тој зеленчук. Понекогаш посегнувам по торта или се почестувам со чинија тестенини. Но, кога ќе се прејадам еден ден, внимавам што ќе јадам следниот ден, па секогаш сум во рамнотежа. А рамнотежата е секогаш важна во животот – заклучила таа.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING