Почетна Технологија На Тајсон му се слошило во авион –  Лекарски тим го чекал уште на пистата

На Тајсон му се слошило во авион –  Лекарски тим го чекал уште на пистата

од nenad
1 минути читај за

За време на летот, на Тајсон му се слошило и му се вртело поради влошување на чирот, што предизвикало загриженост кај персоналот и патниците.

   

При слетувањето лекарски тим му пружил неопходна помош на 57-годишниот поранешен шампион.Претставниците ги отфрлија наводите дека здравствениот проблем бил предизвикан од доцнење на летот, објаснувајќи дека доцнењето било поради проблем со клима уредот во авионот.Тајсон сега се чувствува добро и му е благодарен на медицинскиот персонал за брзата реакција, по итната интервенција која била извршена.Да потсетиме, легендарниот боксер ќе се бори со јутјуберот Џејк Пол на 20 јули

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING