Почетна Убавина и здравје Моќно оружје против хиперпигментација на кожата – Убавина и здравје

Моќно оружје против хиперпигментација на кожата – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Хиперпигментациските точки повеќе не се непобедливи!

Добрата вест е што линијата Liftactiv на Vichy сега, покрај серумот Liftactiv B3 DARK SPOTS и кремот Liftactiv B3 ANTI-DARK spots SPF 50, доби засилување – Liftactiv B3 ANTIDARK ноќен крем против хиперпигментација со чист ретинол, кој го третира овој проблем во различни слоеви на епидермисот во текот на ноќта, кога активноста на меланоцитите е на минимум, а клеточното обновување е на својот врв.

Поврзани објави

Спречете ја појавата на хиперпигментациски дамки со протоколот Vichy Liftactiv B3 и ќе имате кожа која е видливо посјајна и подмладена, со помалку брчки и дамки.

Текст и фото: ПР

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING