Почетна Економија Мицкоски -на средба со Дрекслер: Заложбите на владата на ВМРО-ДПМНЕ се евроинтеграциите, економскиот развој и борбата против корупцијата

Мицкоски -на средба со Дрекслер: Заложбите на владата на ВМРО-ДПМНЕ се евроинтеграциите, економскиот развој и борбата против корупцијата

од nenad
1 минути читај за

Заложбите на владата на ВМРО-ДПМНЕ се евроинтеграциите, забрзаниот економски развој и борбата против криминалот и корупцијата, истакнал претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија, Петра Дрекслер, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

На средбата, на која присуствувал и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Тимчо Муцунски, Мицкоски рекол дека е потребно државата да се стави на брза трака кон ЕУ, но и засилено да се забрза економскиот развој и да се подобри животниот стандард на граѓаните.

– Борбата против криминалот и корупцијата се клучни, бидејќи владата на СДС и ДУИ ја деградираше државата по сите основи, а најмногу на тоа поле.

ВМРО-ДПМНЕ ќе работи за сите граѓани на државата, а не како до сега СДС и ДУИ, нагласил претседателот на ВМРО-ДПМНЕ. дма/бак/Фото: ВМРО-ДПМНЕ .

Извор: МИА

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING