Почетна Македонија Меџити: Помеѓу Груевски и Заев повторно би го бирал Заев

Меџити: Помеѓу Груевски и Заев повторно би го бирал Заев

од nenad
1 минути читај за
Претседателот на Демократско Движење, Изет Меџити, вечерва гостувајќи во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, рече да треба да избира меѓу Никола Груевски и Зоран Заев, би го избрал Заев.
Одговарајќи на прозивките на Блерим Беџети за “огнената група” и улогата на Меџити, тој рече дека во 2016 имало две групи во ДУИ.

   

Едната била да се продолжи со Груевски на која припаѓал и Беџети, а другата, која ја предводел Меџити била да се прави влада со Зоран Заев.
„Тоа било правата одлука затоа што така како држава отидовме напред, влеговме и во НАТО. Помеѓу Груевски и Заев, повторно би го бирал Заев”, рече Меџити.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING