Почетна Свет Мета со честитка до Гордана Сиљановска Давкова повод нејзиниот роденден

Мета со честитка до Гордана Сиљановска Давкова повод нејзиниот роденден

од nenad
1 минути читај за

Честитка по повод роденденот на првата жена претседател на Македонија пристигна од поранешниот албански претседател Илир Мета. Тој и честиташе на Силјановска Давкова преку социјалните мрежи на македонски и англиски јазик.

Имам посебно задоволство денеска да и ги пренесам моите најсрдечни честитки по повод нејзиниот роденден, новоизбраната претседателка на Македонија, Гордана Силјановска-Давкова. Долг живот, полно здравје и многу успеси во исполнувањето на должноста и високите државни обврски во поглед на европската иднина на Македонија и незапирливото зајакнување на одличните меѓусоседски односи меѓу нашите две земји и народи, упатува во честитката поранешниот албански претседател Илир Мета.

 

 


Post Views:
121

Извор : vesnik-ilinden.com

Мета со честитка до Гордана Сиљановска Давкова повод нејзиниот роденден

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING