Почетна Убавина и здравје „Мајка ти нема да те препознае, ти требаат нови документи“ – Убавина и здравје

„Мајка ти нема да те препознае, ти требаат нови документи“ – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Секој знае колку станаа популарни пластичните операции и естетските процедури во последните неколку години. Порано луѓето одеа под нож за да поправат нешто на лицето и телото што не им се допаѓа, но најчесто го криеја, но денес ситуацијата е многу поинаква.

Приватните клиники кои се познати по успешните пластични операции имаат профили на социјалните мрежи каде споделуваат резултати кои во најмала рака ги шокираат сите што ги гледаат.

Така, неодамна на Инстаграм профилот на една клиника од Турција беше објавена фотографија од жена, за која многумина рекоа дека го променила нејзиниот личен опис.

Кетрин заминала во Турција да го смени личниот опис, а по низа процедури евидентно е дека целосно го сменила описот, а многумина коментирале дека никој нема да ја препознае и дека ќе мора да извади нови документи.

Овие операции почнуваат да ме плашат. Жената не личи на себе“, „Морничаво, мајка ти нема да те препознае“, напишале корисниците на социјалната мрежа.

Нејзиниот нов изглед е постигнат со помош на: операција на носот, контурирање на вилицата, отстранување на букалната маснотија и подигање на образите.

Со цел на нашата пациентка Кетрин да и дадеме естетски изглед во согласност со принципот на златниот пресек, извршивме неколку хируршки процедури. Прво, ја обликувавме линијата на вилицата за да постигнеме контура во форма на V. После тоа, направивме ревизиона ринопластика да ја усовршиме структурата на носот и да ја усогласиме со цртите на лицето на лицето, направивме фејслифтинг“, напишаа во објавата.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING