Почетна Убавина и здравје „Мало, но храбро“ (ВИДЕО) – Убавина и здравје

„Мало, но храбро“ (ВИДЕО) – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Колин Стенли сподели видео од првиот скок на нејзината ќерка, која има не цели две години, во базен на нејзиниот профил на TikTok. Малена била на базен со својата мајка, а на видеото се гледа моментот кога малото девојче стои на даската за скокање, додека нејзината мајка ја чека во базенот.

На девојчето му требаа неколку секунди да собере храброст да скокне, но кога го направи тоа, луѓето околу неа почнаа да плескаат од возбуда.

@mommastan #baby #babyswimming #dive #pool #cutebaby #fyp #momlife #swimteam #swimming ♬ original sound – Colleen Stanley

Видеото за неколку дена беше прегледано 3,6 милиони пати, а многумина беа импресионирани од храброста на девојчето.

 

„Мала, но храбра“, „Браво! Истото го направивме и со нашите деца, сакавме што поскоро да се ослободиме од нивниот страв“, „Одлична беше браво малечка!“, „Морам да признаам дека подобро скока од мене“, „Преслатко! Верувам дека ќе и биде мило да го гледа видеово кога ќе порасне“, се само дел од позитивните коментари.

Фото и видео: TikTok

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING