Почетна Убавина и здравје Локацијата на венчавката – чиста магија (ФОТО) – Убавина и здравје

Локацијата на венчавката – чиста магија (ФОТО) – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Дилета Леота и Лорис Кариус се венчаа на италијански остров во интимна и магична атмосфера…

Една од најпознатите водителки и новинарки во светот, убавата Италијанка Дилета Леота се омажи за својот партнер, германскиот фудбалер Лорис Кариус, со кој минатата година ја добиja ќерката Арија.

Пред Кариус, Леота ја поврзуваа со бројни познати мажи, меѓу кои беше и познатиот турски актер Џан Јаман, но сега ужива во вистинска љубов и семејна среќа.

Новинарката и фудбалерот се венчаа на италијанскиот остров Липари, покрај Сицилија, а атмосферата со еден збор била бајковита.

По церемонијата за венчавката на фудбалер на Њукасл и Италијанка, имало забава со прекрасен поглед на морето и природата. На свадбата пеела пријателката на Дилета, Елоди, а меѓу гостите имало и бројни познати личности, меѓу кои и Кјара Ферањи.

 

Поврзани објави

Имало 160 гости, а интересно е што Кариус наполни 31 година на самиот ден на венчавката.

Посебно модно уживање беше венчаницата на Дилет Леота. Убавата Италијанка за својот посебен ден избра романтична и гламурозна креација, во макси верзија и со богат воз.

Фустанот е целосно затворен напред и има долги ракави, а беше покриен со тантела влошки по целата површина на градите и рацете, додека моделот има гол грб, што придонесува за шик моментот.

Посебен детал е извезената фраза „All I ever want“ на возот на венчаници. Дискретна и убава, а оваа реченица ја напиша Дилета во описот на свадбените фотографии.

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING