Почетна Убавина и здравје Ледено задоволство за возрасни – Gin&Tonic Popsicles! – Убавина и здравје

Ледено задоволство за возрасни – Gin&Tonic Popsicles! – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Летото конечно е тука, време кога безгрижно можеме да уживаме во нашите омилени коктели.

Ви предлагаме ова лето да се разладите со џин тоник на стапче. „Popsicle“ или сладолед, кој се прави од овошен сируп, омиленото уживање на децата, но доколку додадете џин, послужете го само на возрасните.

Пред подготовка, потребни ви се пластични калапи за сладолед.

– џин

– тоник

Поврзани објави

– свежо исцеден сок од лимета

– свежа краставица исечена на тенки кругови

Измешајте ги џинот, тоникот и сокот од лимета, па смесата истурете ја во калапи за сладолед и додадете неколку кришки краставица. Оставете да замрзне преку ноќ.

Бидејќи алкохолот ја намалува точката на мрзнење, сладоледот нема да биде толку цврст, но ќе остане на стапчето. Замрзнатото задоволство најдобро е да го послужите во празна чаша за лесно уживање!

На здравје!

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING