Почетна Македонија Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

Краткотрајно невреме следните денови, со пороен дожд, град и грмежи

од nenad
1 минути читај за
Во следните денови времето ќе биде значително потопло, но во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на краткотрајно невреме, со силен ветер, интензивен пороен дожд и изолирана појава на град, информира УХМР.

   

И во Скопје следните денови ќе биде сончево и топло, но попладне во делови од котлината ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи и со услови за краткотрајно невреме. УХМР препорачува во случај на електрични празнења да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING