Почетна Свет Кралот Чарлс се враќа на јавните должности

Кралот Чарлс се враќа на јавните должности

од nenad
1 минути читај за

Кралот Чарлс ќе се врати на јавните должности следната недела откако неговиот третман за рак имаше позитивен ефект. 75-годишниот монарх добива амбулантна нега и е виден само неколку пати откако ја објави својата состојба во февруари, кога се повлече од ангажманите кои вклучуваа јавно говорење.

Изворите рекоа дека кралот сè уште има рак и ќе продолжи да се лекува.

Програмата за лекување на Неговото Височество ќе продолжи, но лекарите се доволно задоволни од досегашниот напредок што сега кралот може да продолжи со низата јавни должности. Претстојните ангажмани ќе бидат приспособени таму каде што е потребно за да се минимизираат сите ризици за континуираното закрепнување – изјави портпаролот на Бакингемската палата.


Post Views:
24

Извор : vesnik-ilinden.com
https://vesnik-ilinden.com/kralot-charls-se-vraka-na-javnite-dolzhnosti/

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING