Почетна Технологија Ковачевски: Сетете се на 11те години заробена држава, заробени медиуми, замолчани вработени во јавен сектор и истепани студенти

Ковачевски: Сетете се на 11те години заробена држава, заробени медиуми, замолчани вработени во јавен сектор и истепани студенти

од nenad
1 минути читај за

Затоа,потенцираше Ковачевски потребен е силен СДСМ во Собранието за да не се дозволи ВМРО повторно да владее неконтролирано и да се коцка со иднината, стабилноста и безбедноста на државата. Како и да гласаат за вистинските социјалдемократи.

   

„Јасно и гласно порачувам – никогаш и по ниту една цена нема да дозволиме некој да ја уназадува државата! Никогаш и по ниту една цена нема да дозволиме некој да си игра со иднината на нашите деца! Ве повикувам сите масовно, без калкулации излезете на изборите на 8-ми мај и гласајте за нашиот претседател Стево Пендаровски и за пратеничките листи на СДСМ и Коалицијата за европска иднина. На 8-ми мај одлуката за иднината на вашите деца и внуци е во ваши раце!Нема откажување од иднината!Да живее европска Македонија!,“ порача Ковачевски пред граѓаните во Радовиш.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING