Почетна Технологија Иџет Мемети тврди дека не направил ништо противзаконско

Иџет Мемети тврди дека не направил ништо противзаконско

од nenad
1 минути читај за

-Убеден сум дека не е коректно во овој момент било што да кажам, затоа што сметам дека потребно е да се остават правосудните органи професионално да постапуваат. Од друга страна одговорно изјавувам дека ништо противзаконито не сум направил и тоа ќе се одкаже преку постапка. Толку можам да кажам за јавноста, изјавил Мемети за „Телма“.

   

Мемети утре треба да се појави во Кривичен, каде судија на претходна постапка ќе одлучува по барањето на обвинителството да му се определат мерки на претпазливост, одземање на пасош и редовно јавување во суд.Советот на јавни обвинители најави дека следната недлеа ќе одржи сединица или ќе излезат со соопштение.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING