Почетна Убавина и здравје Интимна исповед на жена: „Поради болест се здебелив, се гадев сама од себе, а потоа се’ се промени…“

Интимна исповед на жена: „Поради болест се здебелив, се гадев сама од себе, а потоа се’ се промени…“

од nenad
1 минути читај за

Една жена одлучила да ја раскаже својата приказна која сигурно нема да ве остави рамнодушни…
„Пред неколку години се здебелив 17. килограми, поради болест.Во тој период се гадев од самата себе до таа мерка што со недели не излегував од дома. И, така, ми текна една вечер да излезам, ненормално да се напијам и да изиграм за сите пари.

Тоа и’ го направив со тоа што вечерта ја завршив кај еден дечко во кревет. Наутро се обидов да заминам за да не ме види и не се уплаши, но тој се разбуди и инсистираше да ме однесе на појадок.

Додека седевме и јадевме сфатив дека е многу фин и добар и дека го интересира што имам да кажам, дури не му пречеа ниту погледите и коментарите, на луѓето во близина, поради мојата тежина, до еден момент.

Кога првата солза ми се лизна низ образот, стана, отиде до двeте момчиња кои ги предизвикаа моите солзи и ги претепа. Јас денес, четири години подоцна, сум како модел за костуми за капење, а тој е мојот иден сопруг“.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING