Почетна Убавина и здравје Зорица и Кемиш ги изненадија сите со своите планови, неочекувано! – Убавина и здравје

Зорица и Кемиш ги изненадија сите со своите планови, неочекувано! – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај заКемиш ги изненади сите кога рече дека тој и Зорица ќе се венчаат следната година…

Пејачката Зорица Брунцлик и нејзиниот сопруг, хармоникашот Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш, важат за еден од најскладните парови на јавна сцена, а нивната љубов трае речиси четири децении.

Зорица денеска во една емисија откри дека со Кемиш се враќаат во студио и снимаат нови песни, но изненадувањата не завршија тука. Имено, хармоникашот призна дека планираат да направат свадба следната година.

Во среда влегуваме во студио да снимаме песни. Важно е новите траки да бидат добри. Некои од моите песни стануваат хитови по 40 години, а славиме и 50 години дискографија“, откри Зорица, а Кемиш ги насмеа сите.


Поврзани објави

Следната година правиме свадба, само не знам како ќе клекнам на едно колено“, призна Кемиш во ТВ емисиајта.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING