Почетна Македонија Запленета голема количина кокаин во Грција: Дрогата била скриена меѓу ракчиња, а крајна дестинација била Албанија

Запленета голема количина кокаин во Грција: Дрогата била скриена меѓу ракчиња, а крајна дестинација била Албанија

од nenad
1 минути читај за

Според „Прототема“, дрогата била спакувана во кутии со замрзнати ракчиња. Се споменува и дека „робата“ требало да отпатува понатаму во Хрватска, а потоа во Албанија.Медиумите јавуваат дека се уапсени четири лица, двајца грчки и двајца албански државјани.

   

Еден од двајцата уапсени Грци бил уапсен и во 2012 година во Костарика поради транспорт на оружје. Потоа беше екстрадиран во САД каде одлежа затворска казна бидејќи против него постоеше потерница за помагање на терористичка организација во Колумбија. Според информациите тој би пренесувал оружје, а за возврат добивал кокаин.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING