Почетна Убавина и здравје Забележавте дека вашата коса опаѓа секој ден? Не паничете бидејќи постои решение!

Забележавте дека вашата коса опаѓа секој ден? Не паничете бидејќи постои решение!

од nenad
2 минути читај за


Вратете ѝ ја бујноста на вашата коса со Insight.

Италијанската органска колекција на производи против опаѓање на косата Insight Densifying ќе ги врати бујноста и убавината на вашата коса.

Сетот Insight Densifying е наменет за згуснување косата и помага да се намали и да се спречи нејзиното опаѓањето благодарение на насоченото и превентивно дејство за подобрување на микроциркулацијата на кожата. Сетот Insight Densifying вклучува: зајакнувачки шампон и зајакнувачки третман за скалпот.

Нежно исчистете ги скалпот и косата со шампонот. Неговата, нова и сега подобрена формула ја стимулира микроциркулацијата и помага во намалувањето на сезонското опаѓање на косата.


Поврзани објави

Како втор чекор, по миењето, нанесете го зајакнувачкиот третман. Содржи комбинација од растителни екстракти со исклучително ефикасно дејство во спречувањето на опаѓањето на косата: органски екстракт од див костен и фитокомплекс за зајакнување (ментол, гуарана и органски екстракт од ехинацеа), кои гарантираат одлични и брзи ефекти – ги подобрува оксигенацијата и исхраната на фоликулите на косата.

Не само што го елиминира прекумерното опаѓање на косата туку и ги прави прамените посилни и посјајни. Формулата базирана на растенија го стимулира развојот на соодветна епидермисна микрофлора, спречувајќи првут.

Ја намалува себорејата и го регулира лачењето на себум.

Текст и фото: ПР


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING