Почетна Убавина и здравје Еве каков совет добила оваа жена од психолог – Убавина и здравје

Еве каков совет добила оваа жена од психолог – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Дознајте како изгледа бракот на жена од 50 години со маж кој е опседнат со интимни односи

Сопругот на оваа жена е опседнат со интимни односи и тоа ѝ го нарушува секојдневјето. Често се расправаат и имаат проблеми поради тоа. Тој мисли само на секс и сака некој секојдневно да ги исполнува неговите желби.

„Има 58 години и многу гледа порнографија. Јас имам 55 години и не можам да поднесам да ги гледам тие луѓе на тие веб-страници. Тој е мојот втор сопруг, но полош е од првиот, кој беше алкохоличар. Мојот сегашен сопруг се нервира кога пијам, што ретко го правам, и вика на мене велејќи ми дека би требало да ми биде срам. Си легнуваме во кревет и тој се лути ако не сум го допрела, дури и покрај тоа што сум имала долг ден на работа. Вели дека би требало да знам дека тој сака секс. Дури и кога ќе го посакам тоа, никогаш не ме бакнува или милува. Сè се врти околу него“, вака оваа жена ја започнува приказната.

Потоа, ја објаснила ситуацијата што се случила на нејзиниот роденден.

Поврзани објави

„На мојот роденден ништо не беше поинаку. Не му беше по волја, па кога моите деца пристигнаа со подароци, сопругот почна да ме омаловажува пред нив, а потоа отиде во паб. Понекогаш го мразам, но се плашам повторно да бидам сама“, раскажала таа.

Психолог на порталот Sun ја советувал што да прави:

„Тој има нарцисоидни склоности, те контролира за да го правиш тоа што тој го сака. Ако тој гледа многу порнографија пред тебе, тоа е понижување и навредливо е. Никој не би требало да биде под притисок да прави нешто сексуално што не сака. Ова не е љубов. Одбери го помалото зло од двете: да живееш со маж поради којшто се чувствуваш понижено или да бидеш сама некое време“, заклучил психологот.

„Само во овој случај може да простите неверство“: Совет на психолог што секој треба да го прочита

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING