Почетна Економија ДО ЧЕТВРТОК ЌЕ ИМА ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ Времето ќе затопли до крајот на неделата

ДО ЧЕТВРТОК ЌЕ ИМА ПОРОЈНИ ВРНЕЖИ Времето ќе затопли до крајот на неделата

од nenad
1 минути читај за
До четврток во земјава ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, информира УХМР. Утре наместа врнежите ќе бидат пообилни (над 20 литри на метар квадратен), локално поројни и проследени со грмежи.

   

Во следните денови ќе дува слаб до умерен ветар, а долж Повардарието повремено засилен вeтaр од југоисточен правец (над 60 километри на час). До крајот на неделата се очекува пораст на температурата. Во Скопје утре ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, повремено поројни. Потоа во следните денови врнежите ќе бидат со послаб интензитет.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING