Почетна Македонија Дожд и грмежи за продолжениот викенд

Дожд и грмежи за продолжениот викенд

од nenad
1 минути читај за
Времето во следните денови ќе биде променливо. Ќе биде нестабилно со дожд и грмежи. Денеска и утре ќе има изолирана појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

   

Во деновите од викендот ќе преовладува променливо облачно време, наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и локална појава на невреме. Минималната утринска температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната дневна ќе достигне до 39 степени.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING