Почетна Македонија Дешамп избришал една ѕвезда за полуфиналето со Шпанија!

Дешамп избришал една ѕвезда за полуфиналето со Шпанија!

од nenad
1 минути читај за
Селекторот на Франција, Дидие Дешамп не е задоволен од изданието на своите пулени на Европското првенство во Германија. Токму поради тоа, како што пренесуваат француските медиуми, решен е на промени за полуфиналето против Шпанија, па одлучил да го жртвува Антоин Гризман.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING