Почетна Убавина и здравје Десингерица е непрепознатлива, никој не верува дека е тој (ФОТО) – Убавина и здравје

Десингерица е непрепознатлива, никој не верува дека е тој (ФОТО) – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Се појавија стари фотографии од Драгомир Деспиќ, контроверзниот рапер познат под уметничкото име Десингерица…

Драгомир Деспиќ го привлече вниманието на јавноста со своите контроверзни настапи. Имено, како дел од настапот, Десингерика вклучи и удирање со патика по главата, а неговите обожаватели го нарекоа тој момент „крштевање“. Покрај тоа, раперот често знае да ја шокира јавноста со своите изјави, но и со својот вокабулар.

Деспиќ се издвојува и по својот изглед, поточно по тетоважите. Неговиот стомак, кој често е во преден план, е речиси целосно истетовиран.

Сега се појавија и фотографии од детството на Драгомир т.е од четврто и осмо одделение, кои го прикажуваат младиот Деспиќ во сосема поинакво светло од она што го знаеме денес.

Поврзани објави

Обожавателите се шокирани од тоа колку поинаку изгледал како дете.

Многумина коментираа дека е интересно да се види колку Десингерица се променила низ годините.

„Каква промена човече“, „Убаво момче“, се само дел од коментарите на социјалните мрежи.

Самиот Драгомир не ги коментираше овие фотографии, но неговите обожаватели се воодушевени што имаат можност да видат како изгледал тој претходно.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING