Почетна Убавина и здравје Десет години се борев со неплодност, a потоа си ветив дека ако забременам ќе го сторам ова: Три недели подоцна, лекарите се фатија за глава

Десет години се борев со неплодност, a потоа си ветив дека ако забременам ќе го сторам ова: Три недели подоцна, лекарите се фатија за глава

од nenad
1 минути читај за

Јас и мојот сопруг се запознавме кога имав 15 години, а тој имаше 17 години. Почнавме да се забавуваме и бевме омилена средношколска двојка и знаевме дека таа заедничка љубов што ја имаме е специјална и ќе трае.

Така, во 2006 година се венчавме и решивме дека сакавме да основаме семејство, пишува Кристен Таормин во нејзината исповед.

Се започна со купување на уред во аптека што ги чита деновите за овулација за да се добие подобра идеја за моите шанси да забременам. Сепак, тој ми даваше негативни читања. Отпрвин мислев дека тестот не е добар, па купив уште два. И пак ништо. Купив подобар, поскап апарат, но тоа не ми даде никакви позитивни резултати, а потоа започнав да паничам. Решив да одам кај специјалист за да видам што се случува.

Добив потврда од него дека немам овулација. Сепак, тој ме увери дека станува збор за решлив проблем. Тој навистина беше, го решивме проблемот, но сè уште не можам да останам бремена. Ги зголемивме дозите на терапија. Пробавме со инсеминација три пати и ништо. Морав повторно да одам на куп тестови и резултатот беше „необјаснета неплодност“, што во суштина само значеше дека лекарите немаат поим што се случува со моето тело. Почнав да губам надеж.

Продолжува на следната страна:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING