Почетна Македонија ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ Е ВО БОЛНИЦА, МАЈКА МУ ЗАГИНА Стравична сообраќајка на срспко семејство кај Солун

ДВЕГОДИШНО ДЕТЕ Е ВО БОЛНИЦА, МАЈКА МУ ЗАГИНА Стравична сообраќајка на срспко семејство кај Солун

од nenad
1 минути читај за
Сообраќајна несреќа вчера се случи во Грција во која едно лице загина, додека други две се тешко повредени.Несреќата се случила вчераутро кога директно се судриле автомобил од Србија и автобус, јавува Нова.рсГрчките медиуми јавија дека во несреќата се повредени татко, мајка и дете. Жената од повредите починала денеска во болница и покрај напорите на лекарите да го спасат нејзиниот живот. Мажот (41) е од Србија, додека мајката по потекло е од Хрватска, пишува Нова.рс.Двегодишното дете кое беше повредено во несреќата итно е префрлено во болница во Солун.Полицијата во Грција работи на утврдување на околностите кои довеле до несреќата.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING