Почетна Убавина и здравје Дарко Лазиќ потврди дека Катарина носи девојче! Пејачот откри детали околу наследничката, па дури и кое име би го добила

Дарко Лазиќ потврди дека Катарина носи девојче! Пејачот откри детали околу наследничката, па дури и кое име би го добила

од nenad
1 минути читај заДарко Лазиќ потврди дека тој и неговата сопруга Катарина наесен ќе станат родители на девојче…

Фолкер кон крајот на годината ќе го добие третото дете, додека неговата сопруга Катарина за прв пат ќе стане мајка.

Парот пред два дена организираше прослава за откривање на полот на бебето, но на пошироката јавност не сакаа веднаш да и откријат дали ќе добијат момче или девојче.

Девојче е. И двајцата сакавме девојче. Се уште не сме размислувале за името, има време, полека“, изјави Дарко.


Поврзани објави

Идните родители со нетрпение ја очекуѕваат приновата, а ништо помалку не се и нивните најблиски.

Мајка ми е пресреќна. Сака деца, веќе има четири внуци. За неа после се што ни се случи тоа е најубавото нешто. Испила три чаши ракија“, рече Дарко.

Според неговите зборови, на веста за бебето се израдувала и неговата ќерка Лорена, која ја има од бракот со Ана Севиќ, додека Алексеј, синот од врската со Марина Гагиќ, е се уште мал и збунет, но копнеел по брат.

Фото: социјални мрежи


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING