Почетна Убавина и здравје Дара Бамамара нападната на сцена! Пејачката престана да пее, едвај дишеше, па побегна од налетот на инсекти

Дара Бамамара нападната на сцена! Пејачката престана да пее, едвај дишеше, па побегна од налетот на инсекти

од nenad
2 минути читај за

Дара Бубамара доживеала непријатна сцена за време на концерт

Дара Бубамара на својот неодамнешен концерт направи одлична атмосфера, а многубројната публика цела вечер ги пееше нејзините песни во дует со неа.

Сепак, со оглед на тоа дека Дара настапувала на отворено, пејачката и публиката со часови ги мачел истиот проблем – комарците.

Имено, за време на изведбата на нејзиниот голем хит „Neću kući“, Дара налета на рој комарци поради што на кратко престана да пее.

Пејачката го зеде средството против комарци и почна да го прска по целата сцена, а потоа извика:

Поврзани објави

Ајде, да убиваме комарци“ – рече таа, што ги насмеа присутните.

Можете да видите како изгледало ова во видеото подолу:

@dragan.mihajlovic #viral #popular #darabubamara #backapalanka #planet #estrada #roblox ♬ original sound – Hami

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING