Почетна Убавина и здравје „Врските со неговиот минат живот се уништени“ – Убавина и здравје

„Врските со неговиот минат живот се уништени“ – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај заКралот на Велика Британија Чарлс Трети упати важно барање до својот помлад син, принцот Хари.

Според кралскиот експерт и биограф Том Квин, кралот Чарлс Трети побарал принцот Хари да престане да ѝ раскажува на јавноста за животот на неговото семејство бидејќи таквите откритија доведуваат до проблеми. Сепак, не се знае точно како војводата од Сасекс одговорил на барањето на неговиот татко.


Поврзани објави

Поплаките во јавноста само ги влошуваат работите, а во случајот на Хари тоа значи дека врските со неговиот минат живот се уништуваат“, рече експертот.

На 5 февруари прес-службата на Бакингемската палата објави дека на Чарлс III му бил дијагностициран рак. Поради болеста, монархот привремено ги суспендираше јавните должности. Сепак, на 31 март кралот присуствуваше на велигденската служба во капелата Сент Џорџво замокот Виндзор. Во јавноста се појави со сопругата.

Инсајдер неодамна изјави дека принцот Хари го ставил Чарлс Трети во непријатна положба. Според изворот, војводата го принудил својот болен татко да избере меѓу него и кралицата Камила.


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING