Почетна Технологија Времето сончево и топло, во вечерните часови дожд и грмежи

Времето сончево и топло, во вечерните часови дожд и грмежи

од nenad
1 минути читај за

Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне и во вечерните часови во делови од котлината ќе има услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Температурата ќе биде до 31 степен.Синоптичарите за утре ќе преовладува променливо облачно време со локална појава на пороен дожд и грмежи, а наместа процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд (поголема количина за кратко време), силен ветер и изолирана појава на град.

   

– Потоа, во следните денови времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а во попладневните часови ќе има услови за ретка појава на пороен дожд и грмежи, соопштуваат од УХМР.

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING