Почетна Убавина и здравје Водителката e воодушевена од ОВА – Убавина и здравје

Водителката e воодушевена од ОВА – Убавина и здравје

од nenad
1 минути читај за

Водителката Јована Јеремиќ во својата утринска емисија угостила сликар, кој го насликал нејзиниот портрет и ѝ го подарил.

Водителката кога ја видела сликата особено се израдувала, па ги раширила рацете и цело време била насмеана.

Ова ме пречека на телевизија, не очекував, но ќе заземе централно место во мојата вила – рекла Јована и му се заблагодарила на сликарот што гостувал во емисијата.

Поврзани објави

Јована Јеремиќ, водителката на утринската програма на телевизија „Пинк“, неодамна за „Блиц“ ја отвори вратата од вилата во Гроцка.

Таа тогаш ги открила деталите од врската со српскиот бизнисмен Драган Станковиќ, открила како го поминуваат времето заедно, раскажала за плановите за иднината, а потоа го спомнала и пожарот во пекарницата на нејзиниот сакан.

Уживањето е тука. Еве ја мојата оаза, вилата „Јована“. Мирот го најдов надвор од Белград, кога ќе посакам да одам во Белград, таму имам свој стан, Леа почнува во предучилишна во септември, имам уште една година слободно време, па почнуваме на училиште. Од тука до град ми требаат 20 минути, најмногу половина час. Јас од тука одам на работа – рекла Јована.

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING