Почетна Убавина и здравје Ви откриваме детали од големото финале на Ѕвездите на Гранд, еве кој ќе го настапи прв, а кој последен

Ви откриваме детали од големото финале на Ѕвездите на Гранд, еве кој ќе го настапи прв, а кој последен

од nenad
1 минути читај за

Со ждрепка се одлучуваше под кој реден број ќе пеат во финалето.

Финалната вечер на најгледаното и популарно музичко натпреварување во регионот Ѕвездите на Гранд ве очекува оваа сабота на 8 јуни на каналите Пинк, Нова БиХ, Нова М и ТВ Сител, каде што дури 20 најталентирани кандидати ќе се бори за победа.

По преносот на полуфиналето, финалистите се собраа во познатиот бекстејџ каде со ждрепка се одлучуваше под кој реден број ќе пеат во финалето.

Честа прв да го извлече неговиот број му припадна на Мики Секуловски. Во продолжение погледнете под кој реден број вечерта ќе се претстават финалистите:

1. Мики Секуловски

2. Николина Перковиќ

3. Инел Нукиќ

4. Јулија Петровиќ

5. Јанко Јанков

6. Александра Иванов

7. Мирза Пандур

8. Шејла Зониќ

9. Дино Суљиќ

10. Антонија Черкез


Поврзани објави

11. Сидик Шабановиќ

12. Ѓула Дрини

13. Стефан Томиќ

14. Јелена Проле

15. Дејан Дачевиќ

16. Мелиса Зијадиќ

17. Ријад Рахмановиќ

18. Бета судир

19. Петар Крекиќ

20. Андријана Петрушовска

Потсетуваме дека во сабота на 8 јуни ќе се одржи големото финале на Ѕвездите на Гранд, кое ќе можете да го гледате од 21 часот на ТВ Пинк, Нова БиХ, Нова М и Сител.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING