Почетна Македонија Видео: Терористи во Русија нападнале црква и синагога, има жртви

Видео: Терористи во Русија нападнале црква и синагога, има жртви

од nenad
1 минути читај за
Вооружена група со автоматски пушки отворила неселективен оган во црква и во Синагога во јужниот руски регион Дагестан, информираше локалната полиција. Според информациите од терен кои ги пренесуваат руските медиуми, најмалку еден полициски службеник е смртно застрелан, а засега не се знае колкумина се загинати и повредени. Осомничените се оддалечиле со бело „фолксваген поло“, соопшти полицијата и додаде дека во моментов трага по возилото.

   ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING