Почетна Економија (ВИДЕО) Ахмети: „Ако не влеземе во влада, ќе влеземе во Европа“

(ВИДЕО) Ахмети: „Ако не влеземе во влада, ќе влеземе во Европа“

од nenad
2 минути читај за
Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по еуфоричната прес-конференција во партиското седиште во тетовска Мала Речица, за „360 степени“ изјави: „Ако не влеземе во влада, ќе влеземе во Европа, да знаете“ Кога според податоците за излезеноста, веќе беше јасно дека гласачи Албанци, меѓу нив голем дел од електоратот на ДУИ, ги бојкотирале претседателските избори, Арбр Адеми негираше дека тоа била нивна стратегија

   

„Европскиот фронт“ на ниво на држава освои повеќе гласови од коалицијата „Вреди“, но изгуби во некои од бастионите на Албанците, како Тетово и Чаир. Во Тетово, на пример, освои околу 900 гласа помалку од коалицијата „Вреди“, па изостана прослава низ градот.Повеќе од атмосферата на изборната вечер во ДУИ погледнете во видеото.ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING