Почетна Убавина и здравје „…веднаш се формира клан“ – Убавина и здравје

„…веднаш се формира клан“ – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај заТие се еден од најубавите парови на естрадата, а одговорот на Никола Роквиќ ги насмеа сите.

Бојана Баровиќ, сопруга на Никола Роквиќ, често ги радува своите следбеници со семејни фотографии на својот инстаграм-профил.

Бившата манекенка овој пат сподели уште една фотографија со своите најблиски и зборуваше за евентуалната преселба во Нови Сад.


Поврзани објави

Една од најголемите желби на моите деца е да живеат во Нови Сад. Но, за нив градот нема големо значење, туку тие што се во него… Ако се водиме по тоа дека за одгледување деца е потребно село, тогаш ова моето не толку мало „село“ е причината за нивната желба, и да бидам искрена, потајно и моја – напиша Бојана, а Никола Роквиќ имаше духовит коментар за тоа:

Ме нема 31 ден и веднаш се формира клан, цццц – се пошегува тој со сопругата Бојана, која е родена во Нови Сад.

Потсетуваме, Никола Роквиќ помина пеш 1.060 километри за да стигне до Егина каде што се наоѓа познатиот манастир Свети Нектариј Егински, а на ова свое патешествие собра средства за својата фондација „Фамилија“. Пејачот 31 ден одеше пешки до целта, а ги собра и потребните пари од донации на граѓаните, па дури и повеќе од тоа. На целта го пречекаа сопругата и нивните три деца.


ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING