Почетна Убавина и здравје Боба Живојиновиќ се присети на пријателството со принцезата Дијана – Убавина и здравје

Боба Живојиновиќ се присети на пријателството со принцезата Дијана – Убавина и здравје

од nenad
2 минути читај за

Поранешниот тенисер и сопруг на Лепа Брена ја шокираше јавноста со својата изјава!

Слободан Боба Живојиновиќ и Лепа Брена важат за еден од најскладните парови во светот на познатите од регионот. Се венчаа во 1991 година и тоа беше настан на векот, кој се раскажува и денес.

Поранешниот тенисер во една прилика изјави дека пред да ја запознае Брена се дружел со покојната принцеза Дијана. Се запознале во 1987 година, а во една прилика Слободан раскажа како.

Не сакам да зборувам за тоа сега, бидејќи таа повеќе не е со нас. Голема сила добивате кога некој како неа ќе ве бодри на натпревар. Затоа што никогаш не се случило некој од кралското семејство да навива за тебе од трибините“ – рече Боба.

Поврзани објави

Потоа се сети како се запознале.

Една недела пред Вимблдон во 1987 година, под нејзино покровителство се одржа хуманитарен натпревар. Јас бев еден од учесниците, заедно со уште неколку познати тенисери. Тогаш ја запознав Лејди Дијана. При првиот разговор ме праша дали сум тенисер со најсилен сервис. Таа доби потврден одговор. Следната година се одржа и егзибициски натпревар, па таа пак дојде. И таа повторно ме праша дали секогаш сум вака добар. Тогаш почнавме да се дружиме и да се гледаме. Бевме блиски“ – призна претходно Живојиновиќ.

„Таа навиваше за мене. Ми беше исклучително драго што бев поддржана од таква жена. Таа го сакаше начинот на кој играв и се носев на теренот. Дијана беше прекрасна личност со која можев да разговарам за обични работи. Нејзината големина беше во таа нормална комуникација. Бев изненаден колку е природна жената. Чест ми е што ја познавав. Нашите долги разговори беа сведени на приказни за секојдневни работи и за нашите деца“, додаде тој.

Фото: Инстаграм
ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ ПОГЛЕДНЕТЕ ОВДЕ:

 

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING