Почетна Убавина и здравје Без разлика дали на вашата кожа ѝ треба детоксикација, прочистување, хидратација, пилинг или тонирање, овие маски ќе ви овозможат сè!

Без разлика дали на вашата кожа ѝ треба детоксикација, прочистување, хидратација, пилинг или тонирање, овие маски ќе ви овозможат сè!

од nenad
1 минути читај за

Earth Kiss Super Naturals се новите маски за лице на 7th Heaven. Главни карактеристики на овие маски се дека се супер и дека се природни. Толку едноставно.

Од суперхрана како куркума, спирулина и шитаке до масло од коноп, глина и јаглен од природно потекло – секоја состојка во палетата Super Naturals е внимателно избрана поради нејзината способност да ги поддржува и подобри ефектите на чистење, осветлување, негување и ревитализација.

Без разлика дали на вашата кожа ѝ треба детоксикација, прочистување, хидратација, пилинг или тонирање, Earth Kiss Super Naturals е погоден за кожата.

Поврзани објави

Во асортиманот има глинени маски богати со хранливи материи и биоразградливи маски од бамбус во форма на лист, изборот ги покрива сите основи кои би можеле да ги посакате во вашата потрага да ги вратите и одржувајте помазна, помека и посвежа кожа.

Спомнавме дека секоја маска е сертифицирана како органска и 100% веганска? Само најдоброто е доволно добро за вашето лице. (shop.depileve.mk)

Текст и фото: ПР

ДОБРО УТРО е дневен информативен портал. Информациите се од секојдневни !

Дизајн GLOBAL NET. Хостирано од MAX HOSTING